Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

I Mistrzostwa Świata Kyokushin-Kan Karate Młodzieży w Kumite - Rosja 2011

3 i 4 grudnia 2011 roku w Moskwie (Rosja) odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Świata Kyokushin Karate Młodzieży do 18 lat. Na macie stawiły się takie federacje jak Kan, Ifk, Kai, shinkyokushin, budo-kai oraz inne wywodzące się z Kyokushin. Całe mistrzostwa odbyły się pod patronatem KWU – Kyokushin Wolrld Union.

W całych mistrzostwach widać było dominację zawodników z Rosji. Ci zawodnicy byli nie do przejścia nawet dla zawodników z Japonii a na pewno z reszty świata.

Pomimo tych przeciwności nasi zawodnicy Maciej Rybczyński (kat. do 65kg; 16-18 lat) oraz Alicja Rybczyńska (kat. do 45 kg; 12-13 lat) zaprezentowali się w swoich walkach bardzo dobrze, niestety zabrakło doświadczenia na zawodach takiej rangi i obydwoje przegrali swoje walki z bardziej utytułowanymi zawodnikami.

Opiekunem naszych zawodników a zarazem sędzią mistrzostw był sensei Wiesław Więckowski, który sędziował walki eliminacyjne oraz półfinałowe. Dużym wyróżnieniem dla niego oraz naszego klubu było wytypowanie senseia Wiesława do sędziowania walk finałowych, które sędziował w składzie sędziowskim shihana Hennie Bosmana.

Całe mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym jak i szkoleniowym jak zwykle Rosjanie postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko i mało komu udało się do niej dotrzeć. Miejmy nadzieje że po takiej lekcji zmieni się podejście do systemu szkolenia zawodników w krajach europy jak i świata po ty by na następnych mistrzostwach świata zaprezentować się lepiej i pokazać ze i nas stać na zdobywanie miejsc medalowych nie tylko na lokalnych podwórkach ale i na zawodach rangi mistrzostw świata.

OSU

Foto z zawodów: http://superkarate.ru/kolumnisty/photofight/2527-kyokushin.html