Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Pokaz Karate w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi - Zagórów 2011

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także dzień wagarowicza. Z tej okazji dzięki zaproszeniu pani dyrektor Anny Eickel, nasz klub zorganizował pokaz karate przeznaczony dla uczniów gimnazjum im Królowej Jadwigi w Zagórowie. Głównym celem, jaki przyświecał tej inicjatywie było zainteresowanie młodzieży sportem oraz pokazanie innej alternatywy na ten dzień niż tylko wagary.

Pokaz został głównie przeprowadzony przez młodzież i dzieci trenujące w sekcji Zagórów. Zaprezentowane zostały przez nich techniki wykonywane w Kihon oraz walka Kumite w formule knockdown karate - junior, czyli bez uderzeń ręką na głowę w ochraniaczach na głowę (kaski) oraz stopa-goleń i napiąstniki.
Dodatkowo zaprezentowana została walka seniorska również w formule knockdown karate przeprowadzona przez reprezentantów sekcji Konin – Grzegorza Majchrzaka oraz Jakuba Dąbrowskiego.

Jak zwykle przy takich imprezach zostało również zaprezentowane Kata, które wykonał prowadzący pokaz sensei Wiesław Więckowski oraz Radosław Napierała.

Na zakończenie pokazu zaprezentowane zostało jak zwykle najbardziej efektowne a co za tym idzie i najbardziej nagradzane oklaskami łamanie twardych przedmiotów za pomocą technik nożnych oraz ręcznych.

Cały pokaz cieszył się dużym zainteresowanie, z czego jesteśmy bardzo zadowolenie. Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy, chociaż kilka osób tą sztuką walki, jaką jest Karate Kyokushin.

OSU!!!