Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Mistrzostwa Polski Północnej Karate Kyokushinkan - Czaplinek 2009

5 grudnia w Czaplinku odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Karate Kyokushinkan. W skromnej składzie reprezentacja konina wywalczyła sobie IV miejsce drużynowo w kumite zaraz za klubem z Grudziądza, Torunia i Chełmna.

Po licznych walkach w kategorii 13-14 lat niedościgniony był Maciej Rybczyński zajmując I miejsce.

W kategorii 17-18 lat zabłysnął Sebastian Bąk, po dobrej walce finałowej zajął II miejsce w kategorii do 70 kg, a jego kolega Krzysztof Majchrzak wywalczył III miejsce zajmując je po świeżo przebytej grypie.

W kategorii 17-18 lat powyżej 70 kg Paweł Stasiak zajął III miejsce, który po ciężkich bojach uległ zawodnikom o 30 kg cięższym.

W kumite dziewcząt w kategorii 15-16 lat III miejsce wywalczyła sobie Justyna Rybczyńska.