Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Puchar Polski Kumite Juniorów- Konin 2008

Dnia 16 lutego na sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 9 w Koninie odbył się Puchar Polski Kumite Juniorów, który zorganizował Regionalny Klub Karate Kyokushin z Konina pod przewodnictwem Wiesława Więckowskiego (2 dan). Sędzią głównym zawodów był sensei Dariusz Jasiakiewicz (3 dan). W zawodach brało udział 56 zawodników z 9 klubów reprezentujących województwa: Wielkopolskie, Łódzkie, Zachodnio Pomorskie, Kujawsko Pomorskie oraz Śląskie.

W drużynowej klasyfikacji zajęliśmy 2 miejsce tuż za zawodnikami z Turku. Srebro zawdzięczamy dzięki bardzo dobrej postawie naszych zawodników . Na wyróżnienie zasługuje zwycięzca kategorii 12-13 lat do 45kg - Maciej Rybczyński, który dzięki swojej ambicji i dobremu przygotowaniu wygrał wszystkie swoje pojedynki zdobywając złoty medal. Nie można pominąć Jakuba Dąbrowskiego, który w dopiero drugich swoich zawodach w swojej zawodniczej karierze, pokonał dzięki wspaniałej taktyce w finale kategorii 16-17 lat powyżej 65 kilogramów o wiele bardziej doświadczonego kolegę z klubu Arkadiusza Gwizda.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodników, którzy pokazali charakter podczas tych zawodów co daje nam optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Bardzo wszystkim dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu zawodów. OSU !!!