Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

XII Mistrzostwa Wielkopolski w Kata - Malanów 2010

15 maja 2010 roku w Malanowie odbyły się XII Mistrzostwa Wielkopolski Kyokushin Karate w Kata. Organizatorem zawodów był, Wielkopolski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Zbigniewa Nycka 2 dan, Sędzią głównym zawodów był sensei Dariusz Jasiakiewicz 4 dan. Na starcie stanęło 111 zawodników z 12 ośrodków Karate Kyokushin-kan z terenu całej Wielkopolski. Zawody otworzył Sekretarz Gminy Malanów pan Artur Nowicki i Sekretarz Generalny Polskiej Federacji Karate Kyokushin Dariusz Jasiakiewicz.

Napierała Radosław

Większość naszych zawodników startowała poraz pierwszy tym bardziej cieszy, że zakwalifikowali się oni do rundy finałowej. Niestety zabrakło nam trochę szczęścia i obycia z matą dlatego też na podium stanęły tylko trzy osoby. Jak zwykle nie zawiodła Alicja Rybczyńska zdobywając 1 miejsce w swojej kategorii do 12 lat oraz Justyna Rybczyńska zajmując 3 miejsce w kata open kobiet, wśród mężczyzn jedyny medal dla konina zdobył Radosław Napierała, który zajął 3 miejsce w kategorii open mężczyzn.